i n t e r i é r  d e s i g n  s t u d i o

  • +420 556 725 289
  • +420 602 713 459
  • profis.studio@seznam.cz

Dekorační úpravy interiérů

SLUŽBY:

Obrazové tapety  -  jsou nejnovějším trendem v oblasti vybavování interiérů, stávají se fenoménem moderního bydlení. Jsou ideálním doplňkem soukromých interiérů a zároveň se úspěšně používají i ve veřejných prostorech (prodejny,kavárny,hotely,restaurace), kde naprosto spolehlivě doplňují firemní image a identitu.           < ukázka naší realizace >

   

Vhodně zvolené a umístěné obrazové tapety dokáži vnést do vnímání interiérů zcela jiné rozměry, díky svým velkým formátům výrazně ovlivňují celkovou atmosféru a jsou nezastupitelné při vytváření prostorových pocitů. U veřejných interiérů mohou splňovat jak dekorační, tak i cílenou prezentační úlohu.

    

Motivy pro tisk obrazových tapet jsou v podstatě neomezené, můžete si vybrat z ucelených nabídkových souborů v daných formátech (zpravidla cenově výhodnějších), nebo vám můžeme nechat vytvořit vlastní obrazovou tapetu přesně podle vašich představ a v libovolném rozměru, která se tím stává naprostým originálem. Výrazně vám zde může nápomoct 3D vizualizace obrazových tapet.

   

Inspiraci a zdrojem pro zadání motivu vám může být i nespočet fotobank, kde si můžete zakoupit fotografii v potřebném rozlišení ( od min.70 DPI až po doporučených 300 DPI ) ať již s motivy realistickými, abstraktními nebo uměleckými. Speciální nabídkou jsou počítačové grafiky.

   

Obrazové tapety, na rozdíl od klasických fototapet, se lepí v pásech šířky 70 až 110cm a jsou vytištěné na speciálním tapetovém papíře. Své místo na trhu si vydobyly tapety z rodiny Neschen Erfurt. Jde o hladké, nebo zajímavě strukturované tapety s vliesovým  jádrem, určené pro potisk zdravotně nezávadnými latexovými a UV vytvrzovanými inkousty. Další se vyznačují vzhledem textilního plátna.

   

Obrazové tapety umožňují difúzi vodních pár, stěna tzv. „dýchá“, jsou omývatelné, mají zvýšenou odolnost a v případě potřeby jsou snadno odstranitelné. Cenově se 1m2 hotové obrazové tapety pohybuje v rozpětí od 350 do 650 kč, záleží na zvoleném tapetovém materiálů a tisku. K tomu se přičítají náklady na lepení a úpravu podkladů tapetovaných ploch. Vždy je to záležitost odborných pracovníků.